Персонал трансляції

Кількість посад та песоналу залежить від таких чинників, як кількість камер, специфіка локації, час на підготовку, кількіть програм, наявність титрів, графіки, необхідніть видачі відеоповторів, потреба в телесуфлері, додаткове обладнання, тощо.  Нижче представлено персонал та його обов'язки.

Режисер трансляції

Керує всією продукційною командою та відповідає за створення та реалізацію телевізійного контенту. Визначає, які кадри потрібно включити у трансляцію та які ефекти застосувати. Відповідає за монтаж трансляції у реальному часі.

Телеоператор

Веде зйомку в режимі реального часу, реагуючи на події та виконуючи вказівки режисера. Відповідає за композицію та ракуси.  Відіграє важливу роль у створенні візуального контенту для телебачення, кіно чи веб-платформ.

Інженер ПТС

Розгортання та конфігурація усіх компонентів ПТС, включаючи передавальне та приймальне обладнання, антени, звукові системи тощо. Моніторинг та контроль за якістю та надійністю трансляційних сигналів.

Звукорежисер

Контроль та обробка звукових сигналів під час зйомки, включаючи мікшування різних аудіо джерел. Відслідковування та регулювання рівнів звуку під час трансляції для забезпечення оптимального звучання.

Титрувальник

Відповідає за створення та редагування заголовків, написів, титрів та графічних елементів, які відображаються на екрані під час телевізійних передач, фільмів або відеороликів. Внесення змін у вигляд та рух титрів, щоб вони краще вписувалися в сцену.

Технік

Встановлення та налаштування камер, моніторів, відеомікшерів та іншого відеообладнання для зйомки. Спостереження за роботою обладнання. налаштування, регулювання, діагностику та виправлення неполадок у технічних системах.

Оператор телесуфлера

Надає текстові підказки для ведучих під час телевізійних програм або передач. Готує тексти, які будуть використані в програмі. Швидка адаптація тексту під змінні умови у ефірі.  Відіграє важливу роль у допомозі ведучим у веденні програми

Системний адміністратор

Постійний контроль за роботою серверів, комутаторів, кодерів та іншого обладнання для уникнення можливих технічних проблем. Виявлення та усунення можливих загроз безпеці та вірусів, щоб уникнути перебоїв у трансляціях.

Відеоінженер

Відповідає за технічні аспекти відеопродукції під час телевізійних передач, відеозйомок, трансляцій. Забезпечення відповідності часових маркерів та синхронізація відеороликів. Вставка титрів, графіки та інших візуальних ефектів.